Co to jest GMV? Przydatny wskaźnik w e-commerce

gmv co to

Także inwestorzy mogą, dzięki GMV, w dość prosty sposób porównywać między sobą firmy o podobnym profilu sprzedaży. Inwestorzy wykorzystują wskaźnik GMV, aby porównać firmy handlowe i marketplace-y, takie jak Allegro. GMV określa łączną wartość sprzedanych towarów C2C za pośrednictwem serwisu i jest często używany jako miernik kondycji platform handlowych. Warto sprawdzać zmiany wartości GMV w czasie, co wskazuje na dynamikę wzrostu sektora.Podsumowując, korzystają z tego sklepy internetowe i pochodne, a także serwisy typu marketplace jak Allegro.

Nie tylko sklepy, ale też marketplace-y posługują się GMV

Wynieś sprzedaż dodatkową i krzyżową na wyższy poziom dzięki pakietom produktów. Oferuj wyselekcjonowane kolekcje produktów uzupełniających, które upraszczają zakupy zarówno nowym, jak i stałym klientom. Połącz różne style i kolory T-shirtów w pakiet lub zapakuj różne elementy zestawu do czyszczenia w ramach jednego zakupu. Ułatwiając przeglądanie, a nawet oferując obniżone ceny, firmy e-commerce mogą sprzedawać więcej towarów i zwiększać swoją GMV.

sposobów na wzrost wskaźnika GMV

GMV, czyli Gross Merchandise Value, to ważny wskaźnik dla firm związanych z handlem w internecie. Jest on definiowany jako łączna wartość sprzedanych towarów w danym okresie. Pozwala on porównać wzrost biznesu firm prowadzących sklepy internetowe oraz pozwala inwestorom porównywać spółki o podobnym profilu sprzedaży. Wzrost popularności e-commerce jest widoczny w debiutach giełdowych, dlatego warto znać ten prosty wskaźnik. Spółki prowadzące sklepy internetowe ze sprzedażą do klienta niebiznesowego mogą więc porównywać jego wartość np. Wskaźnik pozwala firmom oszacować wzrost ich biznesu na przestrzeni lat.

GMV to ważny wskaźnik dla inwestorów

GMV jest więc często wykorzystywany do oceny kondycji marketplace-ów. Tak jak w poprzednim przypadku, warto sprawdzić Ropa rośnie i nadal handluje w pobliżu 9-miesięcznego szczytu zmianę w czasie jego wartości. Mówi to nam o dynamice wzrostu sektora na którym działa dany marketplace.

To pokazuje nam na jak bardzo wzrostowym rynku prowadzi sprzedaż dany sklep. Pozwala więc wybrać spółki z wyższym potencjałem rozwoju i też oszacować wzrost wyników finansowych w przyszłości. Po drugie, GMV pośrednio wskazuje nam liderów w danej niszy – im większa wartość, tym spółka jest bardziej rozpoznawalna przez konsumentów. Relatywnie mniej środków musi przeznaczać na marketing dzięki dużej bazie stałych klientów i szerokiej znajomości marki.

Zanim przystąpisz do optymalizacji swojego biznesu, kluczowe jest zrozumienie, czym jest GMV i jak go obliczyć. Poniżej znajdziesz łatwą do zrozumienia definicję, prosty wzór i siedem porad, jak zwiększyć GMV, co może znacząco podnieść Twoje zyski.

Shoper, po dobrym roku 2020, w którym niewątpliwie pomogła pandemia, wciąż utrzymuje tempo wzrostu wartości GMV. Za ostatnie 12 miesięcy zakończone 31 marca, GMV podawane przez spółkę wzrosło o kolejne 0,5 mld zł do 4,5 mld zł. Inwestorzy dzięki GMV nie tylko mogą porównać między sobą Waluty towarowe wśród największych ruchomych typowe firmy handlowe. Ten wskaźnik dobrze się sprawdza także w przypadku marketpace-ów takich jak np. Planując budżet na chatbota , już na wczesnym etapie jego projektowania można określić miesięczne wydatki, zapewniając, że będą one odpowiadać możliwościom finansowym organizacji.

Jeśli rozważasz wprowadzenie chatbota ai do swojej firmy, serdecznie zapraszamy na bezpłatną konsultację. W trakcie spotkania wysłuchamy Twoich oczekiwań, zdefiniujemy cel, jaki ma spełniać chatbot, i odpowiemy na wszelkie pytania. Następnie opracujemy dla Ciebie projekt wraz z wyceną, uwzględniając przy tym przewidywane koszty miesięczne. Dokładamy wszelkich starań, aby proces tworzenia chatbota był dla Ciebie możliwie najmniej obciążający czasowo i abyś mógł szybko zaimplementować nowe narzędzie w swojej firmie. Obsługa klienta ma tradycyjnie charakter reaktywny, co oznacza, że zespoły wsparcia muszą poczekać, aż klienci zadają pytanie, zanim zaoferują pomoc.

gmv co to

GMV, czyli Gross Merchandise Value, jest bardzo popularnym wskaźnikiem wśród spółek związanych bezpośrednio i pośrednio z handlem w internecie. W najprostszej postaci jest on zdefiniowany jako łączna wartość sprzedanych towarów w danym okresie. W tym przypadku GMV jest definiowany jako łączna wartość towarów sprzedanych w danym okresie między klientami (C2C) za pośrednictwem serwisu. Im większa wartość sprzedawanych między klientami towarów, tym wyższe prowizje i tym samym przychody ma dana platforma handlowa. GMV uwzględnia wszelkie opłaty lub inne potrącenia, które sprzedawca może osobno naliczyć. Po pierwsze warto sprawdzić dynamikę wzrostu wartości wskaźnika w czasie.

  1. Należy jednak pamiętać, że GMV nie uwzględnia takich czynników, jak rabaty, koszty wysyłki, zwroty i zwroty kosztów, podatki ani koszty operacyjne prowadzenia firmy (np. koszty ogólne lub koszty reklamy).
  2. GMV uwzględnia wszelkie opłaty lub inne potrącenia, które sprzedawca może osobno naliczyć.
  3. Ma też zastosowanie dla marketplace-ów i spółek wspierających sektor e-commerce, których przychody zależą pośrednio od wielkości obrotów ich klientów, czyli właśnie od ich GMV.
  4. Tylko wtedy będziesz mógł uzyskać prawdziwy obraz siły finansowej swojej firmy.

Zapewnij klientom traktowanie VIP i zobacz, jak bardzo może wzrosnąć Twoja sprzedaż. Pozwól im wymieniać punkty lojalnościowe, cieszyć się bezpłatną wysyłką i oszczędzać pieniądze dzięki spersonalizowanym rabatom. Pokaż klientom, że nie są tylko kolejnym numerem dzięki obsłudze w białych rękawiczkach, którą zapamiętają.

GMV to wskaźnik istotny przy analizie potencjału wzrostu spółek e-commerce. Wartość wskaźnika odzwierciedla skalę biznesu, ale inwestorzy powinni także zwrócić uwagę na jego dynamikę wzrostu oraz pozycję lidera w danej niszy. Wartość GMV pokazuje, która spółka jest bardziej rozpoznawalna i czerpie korzyści ze swojej wielkości, takie jak mniejsze koszty pozyskiwania towaru. To korzystne miejsce, Dane są zbyt drogie i oto dlaczego aby wyróżnić dodatkowe produkty, które klienci powinni mieć na swoim radarze. Polecaj odpowiednie produkty na podstawie pytań klienta i historii przeglądania, aby kupował więcej produktów i zwiększał wartość towarów brutto. Poinformuj nawet kupujących, kiedy zbliżają się do progu bezpłatnej wysyłki, i zasugeruj powiązane produkty, które mogą oznaczyć przy zamówieniu jednym kliknięciem.

Chatboty do automatyzacji obsługi klienta oparte na sztucznej inteligencji mogą jednocześnie z łatwością obsługiwać każdy z poniższych celów. Także definiuje go inaczej, bo jako sumę przychodów wszystkich sklepów prowadzących swą działalność na platformie Shoper. Opowiemy o dostępnych funkcjach oraz jak dopasować je tak, aby spełniały Twoje cele. Pracuj mądrzej, a nie więcej, co stanowi fundamentalną zasadę, dzięki której Twoja firma może się rozwijać – to właśnie jest kluczowy powód, dla którego warto zarezerwować spotkanie. W dzisiejszych czasach tworzenie chatbota AI jest w zasięgu każdej organizacji, niezależnie od jej skali działania czy budżetu. Dzięki platformom typu no-code i low-code, możliwe jest szybkie i ekonomiczne opracowanie narzędzi dopasowanych do indywidualnych potrzeb, przy minimalnym nakładzie czasu i finansów na ich rozwój i implementację.

Natomiast chatbot może natychmiast odpowiadać na zapytania klientów, dzięki czemu kupujący nie muszą wstrzymywać podróży zakupowej. Chatboty AI mogą nawet odpowiadać na wiele pytań jednocześnie, eliminując frustrujące kolejki. Czat może poprowadzić do kasy więcej klientów niż jakikolwiek inny kanał wsparcia, pomagając Twojej firmie GMV wspinać się coraz wyżej.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shopping Cart